Ułatwienia dostępu

Dzień Życia Konsekrowanego i 9. rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Wacława Depo

Z woli św. Jana Pawła II od 1997 r. Święto Ofiarowania Pańskiego, które obchodzimy 2 lutego, jest poświęcone osobom życia konsekrowanego. W tym dniu przypada również 9. rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Wacława DEPO, Metropolity Częstochowskiego, do Archikatedry pw. Świętej Rodziny w Częstochowie.

Obie te rocznice stanowią okazję do wspólnej modlitwy. W imieniu Pasterza naszej Archidiecezji serdecznie zapraszam delegacje poszczególnych domów zakonnych do udziału w Uroczystej Eucharystii 2 lutego br. (wtorek) na godz. 1800 do Bazyliki Archikatedralnej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski.

Z wyrazami należnego szacunku

(-) O. Andrzej KONOPKA OP

Kierownik Referatu Instytutów Życia Konsekrowanego

i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego

Archidiecezji Częstochowskiej

Częstochowa, 22 stycznia 2021 r.

FOTO: czestochowskie.24.pl