Ułatwienia dostępu

XXIX Światowy Dzień Chorego w Archidiecezji Częstochowskiej

XXIX Światowy Dzień Chorego w Archidiecezji Częstochowskiej
11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy przeżywać w Kościele XXIX Światowy Dzień Chorego.

W Archidiecezji Częstochowskiej tegoroczne obchody będą wyglądały następująco:

11 lutego, godz. 13.30 – Msza Święta w intencji ludzi chorych oraz pracowników służby zdrowia na Jasnej Górze pod przewodnictwem Arcybiskupa Wacława DEPO, Metropolity Częstochowskiego. Msza Święta będzie transmitowana w TV Trwam oraz na kanale YouTube Jasnej Góry
11 lutego, godz. 21.00 – Apel Jasnogórski – rozważanie – Biskup Antoni DŁUGOSZ, a następnie czuwanie prowadzone przez Katolicki Ruch Dobroczynny BETEL, które zakończy się Mszą Świętą o godz. 23.00 sprawowaną pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja PRZYBYLSKIEGO.
Apel Jasnogórski – transmisja przez TV Trwam, Radio Jasna Góra, Radio Maryja, Radio FIAT, kanał YouTube Jasnej Góry.

Czuwanie – transmisja przez Radio Jasna Góra oraz kanał YouTube Jasnej Góry

ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA NA XXIX ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Zachęcamy osoby chore oraz w podeszłym wieku do duchowej łączności z obchodami diecezjalnymi.

(-) Ks. Adam POLAK

Sekretarz Wydziału Duszpasterskiego