Ułatwienia dostępu

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Bieżący rok duszpasterski obchodzimy w Kościele w Polsce pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Jest to dla nas sposobność, by odnowić nasze świadome przeżywanie celebracji Eucharystii jako spotkania z Chrystusem obecnym wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Tradycyjną okazją do oddania czci naszemu Panu obecnemu w Eucharystii pośród swego ludu jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta a następnie procesja eucharystyczna sprawowana tego dnia w naszych parafiach jest publicznym świadectwem wiary Kościoła.
Biorąc pod uwagę obecnie obowiązujące przepisy związane z pandemią COVID 19, tegoroczne obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa organizujemy w innej formie, aniżeli ta, którą znamy jako tradycyjną. Zgodnie z zaleceniami i wytycznymi archidiecezji:

– Procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy należy zorganizować tylko i wyłącznie wokół kościoła, w obrębie placu przykościelnego.

W naszej Parafii Msza św. z procesją odbędzie się o godz. 11.30.