Ułatwienia dostępu

Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych – jak każda uroczystość w Kościele – ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania.

Zwyczajowo w tym dniu modlimy się na naszych cmentarzach, tam gdzie spoczywają nasi bliscy;

W naszej Parafii 1 listopada o godz. 11.00 rozpoczniemy procesję połączoną z wypominkami jednorazowymi, następnie zostanie odprawiona Msza św. 

Dzięki uprzejmości p. Slawomira została udostępniona działka na parking, obok cmentarza; zachęcam do parkowania na tym terenie; 

Pamiętajmy, że w tym dniu ważniejsza od kwiatów i zniczy jest nasza Pamięć i Modlitwa;