Ułatwienia dostępu

Ogłoszenia parafialne 27 XI 2022r.

Parafia Nawiedzenia NMP w Strzałkowie

  1. I Niedziela Adwentu – dziękuję za Waszą obecność, modlitwę i świadectwo wiary. 
  2. Za tydzień w niedzielę Uroczystość odpustowa w naszej Parafii, będziemy czcić św. Barbarę; Natomiast w sobotę rozpoczniemy nasze adwentowe rekolekcje poprowadzi je dla nas ks. Sławomir Zabraniak. Zapraszam do udziału i spowiedzi;
  3. Zapraszam na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 – Roraty to msze święte wotywne sprawowane ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odbywają się jedynie w czasie adwentu. W Polsce są bardzo ważnym zwyczajem związanym z okresem przed świętami Bożego Narodzenia.
    Tym, co już na pierwszy rzut oka odróżnia roraty od tradycyjnego nabożeństwa, jest to, że rozpoczyna się ją w ciemności. Rozświetlają ją jedynie przyniesione przez wiernych do kościoła lampiony, symbolizujące oczekiwanie na przyjście Zbawiciela oraz biała świeca przy ołtarzu – roratka, która jest symbolem obecności Matki Boskiej.
  4. Poświęcone zostały opłatki na stół wigilijny; w tym roku do nabycia po każdej Mszy św. u p. Organisty;
  5. Tygodnik katolicki Niedziela;
  6. Sprzątanie kościoła – dziękuję mieszkańcom Grzebienia, za tydzień zapraszam mieszańców Grzebienia; 
  7. Zapowiedzi: 
  8. Za wszystkie wyrazy życzliwości, dobra uśmiechu bardzo dziękuję i życzę błogosławionego tygodnia;

Plan rekolekcji:

Sobota 03 grudnia

8.30 Spowiedź 

9.00 Msza św z nauką

16.00 Nauka dla Dzieci i Młodzieży

16.30 Spowiedź

17.00 Msza św. z nauką

Niedziela 04 grudnia

8.00 Msza św. z nauką

9.30 Msza św. z nauką

11.30 Suma Odpustowa w intencji Parafian

16.00 Msza św. z nauką