Małżeństwo

“Wybieram Ciebie – na dobre i na złe, w dostatku i biedzie w zdrowiu i chorobie…”

lipiec (4)sJest to sakrament w którym Chrystus konsekruje narzeczonych na szafarzy wzajemnej miłości i czyni ich współpracownikami Boga w wielkim dziele przekazywania życia. Jest to przymierze, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz na rodzenie i wychowywanie potomstwa.

Zawierane między ochrzczonymi zostało podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu.

Aby zawrzeć sakrament małżeństwa należy:

1. zgłosić się do kancelarii parafialnej 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu
  2. przedłożyć następujące dokumenty:
    1. dowód osobisty
    2. Zaświadczenie z USC stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (dot. małżeństw „konkordatowych”)
    3. aktualne świadectwo chrztu świętego (ważne 6 miesięcy)
    4. świadectwo bierzmowania
    5. ostatnie świadectwo nauki religii
    6. zaświadczenie o ukończonym kursie przedmałżeńskim.

Przed zawarciem małżeństwa narzeczeni powinni:

• Uczestniczyć w naukach przedślubnych w Poradni Rodzinnej (o ile jeszcze nie uczestniczyli).
  • Przystąpić do sakramentu pokuty (przynajmniej dwa razy od dnia zapowiedzi, a koniecznie DZIEŃ przed ślubem)
  • Dołączyć do protokołu świadectwo wygłoszenia zapowiedzi (jeśli jedno z narzeczonych mieszka w innej parafii) z adnotacją o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa.

lipiec (5)s

PRE – KANA

Nauki przedmałżeńskie dla dekanatu św. Lamberta w Radomsku
Ul. Narutowicza 2; 97-500 Radomsko