Miesięczne archiwum: Sierpień 2020

Informacje

We wtorek /01.09/

  • przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej.
  • rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2020/2021. Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę /06.09/

  • Dożynki w naszej Parafii. Uroczysta suma o godz. 11.30. Zapraszamy do udziału parafian, gości, poczty sztandarowe OSP, Koło Gospodyń Wiejskich, Scholę. Zachęcam każda miejscowość o wykonanie wieńca dożynkowego. Gospodarzem tych dożynek jest Orzechów.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Pierwszopiątkowa spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00 – szczególnie klasę 4 szkoły podstawowej (zapraszam z książeczkami aby rozpocząć 9 pierwszych piątków miesiąca) . W tym miesiącu nie ma jeszcze odwiedzin chorych.

OD 1 WRZEŚNIA KANCELARII PARAFIALNA CZYNNA JEST:

– poniedziałek i czwartek w godz. 16.00 – 17.00

– wtorek i piątek w godz. 8.00 – 9.00

INTENCJE MSZALNE 31.08.2020r. – 06.09.2020r.

30.08. – 22  NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00 + Alina Adaszek 2r. śm. – od Pawła z żoną i dziećmi
9.30 + Daniel Gładysz
11.30 za  Parafian

Chrzest Kacpra

PONIEDZIAŁEK 31.08. – Dzień powszedni

7.00 + Grażyna Nowicka 3r. śm. – od męża
7.30 + Alicja Kaczmarek – od córki Iwony

WTOREK 01.09. –  Dzień powszedni

7.00 + Maria Wiśniewska – od chrześnicy Gabrieli z rodz.
7.30 + Zofia Iskrzyńska 
8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

+ Tadeusz Wiśniewski

ŚRODA 02.09. –  Dzień powszedni

7.00 + Mirosław Łęgowik

+ Halina Sambor – od wnuczki Angeliki z Jarosławem i prawnuczką Oliwią

CZWARTEK 03.09. – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego

18.00 Czesław Łoboda – od kuzynów Stanisława Krystyny Zdzisławy i Małgorzaty

+ Bogdan Starostecki – od teściowej Leokadii

PIĄTEK 04.09.  –  Dzień powszedni

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

7.00 + Aurelia Ozga – od wnuczka Kamila z Magdaleną
18.00 + Marianna Pokora

SOBOTA 05.09. – Dzień powszedni

7.00 + Alicja Bartodziej – od wnuczki Katarzyny z mężem i dziećmi

+ Halina Senkowska – od syna Mirosława z żoną

 06.09. – 23  NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00 + Władysław Makowski  19r. śm. – od żony z rodz.
9.30 + Regina Wacław Rybak – od córki Jadwigi z mężem
11.30 za  Parafian – DOŻYNKI  

 

Dożynki

Szanowni Państwo, Drodzy Parafianie!

Zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Dożynki Parafialne w dniu 6 września 2020 roku.

Msza Święta dziękczynna za żniwa rozpocznie się w świątyni parafialnej o godz. 11:30.

Gospodarzem dożynek w tym roku jest Orzechów.

Uroczystość uświetni jak zawsze występ Pań z Koła Gospodyń Wiejskich

                                                                                                             Ks. Zbigniew Berdys

 

INTENCJE MSZALNE 23.08.2020r. – 30.08.2020r.

23.08. – 21  NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00 + Witold Tybel z ok. im – od żony i dzieci
9.30 + Jerzy Bogacz  z okazji ur. – od żony z dziećmi, wnukami i prawnukiem
11.30 35r. ślubu Małgorzaty Ryszarda – od dzieci z rodzinami

Chrzest Zuzanny

PONIEDZIAŁEK 24.08. – ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA

7.00 + Czesław Bernatowicz 1r.śm. – od żony i córek z rodzinami
7.30 + Mirosław Szymański – od koleżanek i kolegów żony Teresy z zakładu Fameg

WTOREK 25.08. –  Dzień powszedni

7.00 + Maria Wiśniewska
7.30 + Alicja Kaczmarek – od córki Marii z mężem

ŚRODA 26.08. –  UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

8.00 + Julia Sękowska – od chrzestnej z rodz.
18.00 + Helena Dawid – od córki Pelagii z rodz.

CZWARTEK 27.08. – Wspomnienie Św. Moniki

7.00 Zofia Iskrzyńska
7.30 + Tadeusz Wiśniewski – od siostry Dominiki z rodz.

PIĄTEK 28.08.  –  Wspomnienie Św.  Augustyna

7.00 + Mirosław Łęgowik – od chrześniaka Wojciecha z żona i dziećmi
7.30 + Halina Samber – od teściów Nowickich z rodz.

SOBOTA 29.08. – Wspomnienie  męczeństwa św. Jana Chrzciciela

7.00 + Aurelia Ozga – od wnuczki Anny z rodz.
7.30 + Alicja Bartodziej – od wnuczka Michała

 30.08. – 22  NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00 + Alina Adaszek 2r. śm. – od córki Joanny
9.30 + Daniel Gładysz
11.30 za  Parafian

Chrzest Kacpra

INTENCJE MSZALNE 16.08.2020r. – 23.08.2020r.

16.08. – 20  NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00 + Helena Czesław Janusiak – od córki z rodz.
9.30 + Wiesław Żak 13r. śm.

+ Alicja Bartodziej – od syna Waldemara z żoną

11.30 20r. ślubu Zbigniewa Agnieszki

PONIEDZIAŁEK  17.08. – Wspomnienie św. Jacka

7.00 + Marianna Lawrenz

+ Mirosław Szymański – od szwagra Adama z rodz.

7.30 + Maria Wiśniewska – od sąsiadów

WTOREK 18.08. – Dzień powszedni

7.00 + Alina Adaszek – od pracowników działu księgowości PGK

+ Alicja Antonina Kaczmarek – od koleżanek i kolegów z tech. ekonom. w Radomsku

7.30 + Zofia Iskrzyńska

ŚRODA  19.08. –  Dzień powszedni

7.00 + Stefania Użarkiewicz-Broniszewska – od koleżanek i kolegów z pracy syna Krzysztofa

+ Tadeusz Wiśniewski

7.30 + Mirosław Łęgowik – od siostry Grażyny z mężem i rodz.

CZWARTEK 20.08. –  Wspomnienie św.  Bernarda

7.00 + Halina Sambor – od córki z mężem i wnuczką

+ Aurelia Ozga – od wnuczka Przemysława z rodz.

7.30 + Alicja Bartodziej – od wnuczka Wojtka

PIĄTEK 21.08.  –  Wspomnienie św. Piusa X

17.30 + za rodz. Kwiecińskich
18.00 msza św. zbiorowa

SOBOTA 22.08. – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

7.00 + Anna Bracka – od syna Andrzeja

+Halina Senkowska

7.30 + Jan Jaguś – od brata Piotra z rodz.

 23.08. – 21  NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00 + Witold Tybel z ok. im – od żony i dzieci
9.30 + Jerzy Bogacz  z okazji ur. – od żony z dziećmi, wnukami i prawnukiem
11.30 35r. ślubu Małgorzaty Ryszarda  – od dzieci z rodzinami

Chrzest Zuzanny